Dnešní generace už pomalu ani neví, co second-hand znamená. Znám hodně lidí, kteří tam nikdy nebyli a i přes to mají mnoho předsudků a nepravých důvodů, proč tam nejít.
prodejna nábytku.jpg
Second-hand má nespočet výhod. Asi největší a nejpodstatnější výhodou je cena, která je zaručeně mnohem nižší, než je cena v normální prodejně. Existují dokonce i takové prodejny, kde jeden kousek stojí pouhých 10 korun. Lze nalézt i značkové kousky, za které byste v normální prodejně zaplatili mnohonásobek ceny, takže se to zaručeně vyplatí.
Když jdu po ulici, stává se mi, že potkám slečnu, která má na sobě stejný kousek oblečení jako já. Není to zrovna příjemný pocit a vždy si s danou osobou vyměním pohledy. U second-handu je minimální pravděpodobnost, že by se vám něco takového stalo. Například v New Yorkeru je od jednoho trika několik kusů několika velikostí – a to nemluvím o tom, že je tento obchod například v Praze téměř na každém roku. V second-handu je pouze ten váš kousek, vaši velikosti, který vám perfektně padne.
V second-handu je sortiment velice široký, ale je malý (respektive 1) počet kusů od každého druhu.
Mě osobně na nakupování v takových prodejnách baví i adrenalin, který cítím. Kouzlo toho, když najdete kus, který vám přesně sedne, je kvalitní značky, vypadá jako nový a navíc za přívětivou cenu je k nezaplacení. Vždy se snažím hledat co nejrychleji, aby mi někdo nevzal kus, který by se mi líbil, a který by mi slušel.
stolek ze stromu.jpg
Závěrem napíši jen to, že by měl každý aspoň jednou v životě navštívit second-hand, protože je to krásný zážitek, navíc se v dnešní době zaručeně vyplatí ušetřit nějakou tu korunu, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude zrovna hodit. Second-handů je hodně, stačí jen najít ten, který vám bude vyhovovat a kde si vyberete hodně kousků oblečení.