Už jste někdy slyšeli o textilní omítce? Pokud ne, je čas zjistit, o co se jedná, protože si ji možná opravdu oblíbíte a budete ji chtít doma. Jaké má výhody?

Jaké výhody přináší textilní omítka? Rozjasněte si interiér a získejte dobrou izolaci!

Textilní omítka má celou řadu výhod a v domácnostech se přesto jen tak nevidí. Pokud máte v oblibě tapety, možná byste měli zbystřit a místo nich vyzkoušet právě textilní omítku, která má celou řadu benefitů. Jak se nanáší a co všechno vám přinese? Kromě zajímavých barev a vzorů, které oživí interiér, jsou to i velmi dobré izolační vlastnosti a krytí.

tapeta nebo omítka?

Čistě přírodní

Textilní omítka se vyrábí pouze z přírodních materiálů, pokud ji tedy zvolíte, můžete si být jistí, že nebudete vdechovat žádné chemické látky. Skvělou volbou pak právě tato úprava stěn může být pro domácnost s malými dětmi nebo alergiky či astmatiky. Obvykle se vyrábí v bavlny, celulózy, lnu, hedvábí, přidávány jsou i minerální látky, satén nebo flitry pro dosažení pěkného designového efektu. Omítka je k dostání ve formě sypkého prášku, ten se smíchá s určitým množstvím vody a následně se omítka může aplikovat. Aplikace textilní omítky je možná na nejrůznější povrchy, pouze se nedoporučuje aplikovat ji do koupelen a jiných prostor, kde je zvýšená vlhkost.

Zvládnete to sami

Aplikace je pak možná vícero způsoby, klasicky lze omítku rozetřít na stěny za pomocí stěrky, válečku ale také je možné ji nastříkat speciální pistolí. Klidně to tak zvládnete sami, ale pokud si netroufáte, firmy, které mají textilní omítku v nabídce, vám aplikaci jistě zajistí. Co se týče výhod, můžete si být jistí, že textilní omítka je nejen zajímavá a pěkná na pohled, má i dobré izolační vlastnosti, zvyšuje teplenou i zvukovou izolaci místnosti a také se postará o vyrovnání nerovností na daném povrchu, na stěnách a podobně.

tapeta v interiéru

Před aplikací je nutné stěny očistit, ale nemusíte se starat o zarovnání děr, spár a podobně. Všechny nedokonalosti totiž textilní omítka hezky zakryje. Poskytne vám tak perfektní krytí a nádherný a netradiční vzhled stěn. I následná údržba není složitá.

Zapomeňte na tapety, zvolte raději jednoduší a výhodnější textilní omítku. Vyplatí se vám v mnoha ohledech.