Když se odstěhujete do mobilního domu a vyberete si k pobytu zajímavou lokalitu, např. v rekreační oblasti, může vám spousta lidí jen v dobrém slova smyslu závidět.

Čerstvý vzduch to není jen fráze

Když se někteří lidé pochlubí, kde byli na dovolené, např. někde na horách, třeba ve Vysokých Tatrách putovali s batůžkem na zádech za dalekými rozhledy, mohou směle tvrdit, že se dostali do míst, kde je tak čerstvý vzduch, že na něj lidé z města musí nejprve přivykat. Čistota ovzduší ve městech a průmyslových oblastech se sice o něco zlepšila, ale stále tu máme některé velmi postižené zóny, např. Ostravsko, a zároveň vzrostl počet automobilů na silnicích a počet přistávajících a vzlétajících letadel, což jsou zdroje oxidů dusíku – toxického smogového mraku.

pobyt na zahradě

Odstěhovat se z města může pak v mnoha případech znamenat předzvěst zlepšení zdravotního stavu, ale nejen díky eliminaci zplodin, nýbrž i převaze záporných iontů. Kladné ionty se vytváří v kancelářích, v blízkosti frekventovaných silnic a tam, kde je málo zeleně a mnoho domovní zástavby.

narcisy na zahradě

Mobilní domy MD Platinum 3 Lavarohouse, citlivě zasazené do prostředí rekreačního pozemku, mohou vytvořit přirozené prostředí pro pobyt, jaký doporučují léčitelé, esoterici, zastánci zdravého alternativního způsobu života, ale i mnozí moudří lékaři či výživoví poradci.

Z prvé – jste více „uzemněni“, a bližší kontakt s energií Země je v přízemních místnostech budov. Uzemnění lidé jsou více trpěliví, spolehliví, a šťastnější a méně náladoví a s depresivními náladami.

Za druhé – záporné ionty rychleji regenerují tělo po fyzické námaze i psychickém tlaku, brzdí se tím proces stárnutí a jsou to zároveň přirozené přírodní antioxidanty, které nacházíme např. v čerstvém ovoci a zelenině.

Za třetí – je tu ticho, klid a menší koncentrace lidí, jež vyzařují kolem sebe negativní emoce, které mají neblahý vliv na každého z nás.