Je smutnou skutečností dnešní doby že za všechno se musí zaplatit. Zadarmo vám nikdo nic nedá. Na druhou stranu to přináší i nové možnosti pro lidi, jak přijít k penězům. A jednou z nich je i pronájem nebytových prostor, které vlastníme, coby firemní sídlo podnikatelům, kteří jej potřebují. Ač se to na první pohled nemusí zdát, jedná se o poměrně výnosný obor. Koneckonců podle zákona musí mít každá firma zaregistrováno své sídlo. Ovšem zdaleka ne všichni začínající podnikatelé mají vhodné prostory. Zde pak nastoupíme my a za peníze jim je pronajmeme.

prohlídka sídla před pronájmem

Samozřejmě, jak již bylo řečeno, to neuděláme zadarmo. I proto však musíme být připraveni na to, že po nás budou potenciální zákazníci chtít ceník poskytnutí sídla profisidla.cz firmy. Je tedy potřeba jej mít již předem připravený. Jak jej ale sestavit? To je oříšek, na kterém mnoho z těch, kteří se chtějí do tohoto druhu podnikání pustit, ztroskotá.

Pokud totiž stanovíme cenu příliš vysokou, lidé půjdou k levnější konkurenci. Ovšem v případě, že bude nízká, nevyděláme tolik, abychom byli konkurenceschopní. Je tedy nutné najít rovnováhu, ale jak? To je ten hlavní úkol.

stvrzení smlouvy o pronájmu sídla

V první řadě bychom si samozřejmě měli spočítat veškeré náklady. Tato položka se může zdát malá, zvláště pokud si nájemce bude platit energie sám, avšak tak tomu není. Stále je potřeba platit daň z nemovitosti, provádět nutné opravy a údržbu a mnoho dalších věcí. A to mnohdy nemusí být nejlevnější. Cena, kterou si za pronájem řekneme, by měla toto vše pokrýt.

Pokud jde o čistý zisk, ten samozřejmě chceme mít co nejvyšší. Je tedy vhodné se zajímat o to, jaké jsou přibližně ceny pronájmu nebytových prostor ve vašem okolí, a podle toho určit, jakou částku konkrétně si řeknete. Zde totiž nezáleží jen na velikosti a vybavení místností, ale také na poloze domu samotného.

Pokud se nám podaří všechny tyto věci zkombinovat a říci si o správnou částku, budeme překvapeni, kolik peněz tímto způsobem můžeme vydělat. A to je přece cílem toho všeho.