Zrcadlovka, ano či ne?
Hlavním důvodem, proč ano je, že díky umístěnému zrcadlu vidíte v hledáčku obraz takový, jaký bude na výsledné fotografii. Vydrží mnohem déle a na trhu už jsou nějaký ten pátek, takže můžete najít velkou řadu výměnných objektivů.
Nesmíme ale zapomenout na druhou stranu mince. Mezi jasné mínusy patří to, že zařízení má jen omezené množství rychlosti snímání fotografií. Zkrátka není vhodný pro rychlé a spontánní fotky v řadě. A nesmíme ani zapomenout na to, že celá konstrukce zrcadlovky je komplikovaná, a proto vyjde na velké peníze.
legrační fotografie
Takže sečteno a potrženo je pro začátečníky nebo občasné fotografy jednodušší koupit bezzrcadlovku a milovníci staré klasiky mohou zainvestovat.
Srovnání značek
Nejznámější jsou tři značky Nikon, Olympus a Canon. V poslední době se mezi trojici probojovává značka jménem Fujifilm. Jaká je nejlepší? To je těžko říct, v zásadě jsou skvělé všechny.
Nejnovější Nikon zrcadlovka jeD3500, často je srovnávaná s minulým modelem D3400 a z recenzí vyplívá, že i když jsou mezi modely rozdíly, ve výkonosti se skoro rovnají.
starý foťák
Ani Olympus nezůstal pozadu a v minulém roce na trh vynesl  OM-D E-M10 mark ii.  Kvalitou sice mírně zaostává, zato se dá sehnat za velmi sympatickou cenu a za ještě sympatičtější můžete najít doplňkové zboží
Na vrchních příčkách prodeje se objevuje Canon, a to konkrétně s 200D velmi výkonným zařízením, který se s svou kvalitou vyrovnává i dražším modelům.
Fujifilm je skvělá volba pro ty, kteří se zatím v modelech moc nevyznají. A to, protože má skvělý poměr kvalita-cena. Koupí nejnovějšího fotoaparátu X-A5 určitě neprohloupíte.
Pro jednoduché snímky z rodinných oslav se určitě nevyplatí zaplatit si desetitisícový přístroj, který využijete dvakrát ročně. Ale pokud máte v tomto koníčku ambice nebo zálibu určitě neváhejte. Peníze budou i když my nebudeme, ale fotografie jsou navěky.