Nejen v letních měsících, ale hlavně v období, kdy přichází podzim a zima je důležité, abyste měli jako řidiči dokonalý přehled o tom, co se děje na silnici. Byť i jen jedno nefungující světlo může váš výhled zásadním způsobem omezit a tím vystavit nejen vás samotné, ale rovněž i další účastníky silničního provozu nebezpečí. I proto byste měli dbát na to, aby byla světla u vašeho vozidla v dokonalém stavu a nemuseli jste při noční jízdě zbytečně riskovat.
rozbitý světlomet


Kupte si kvalitu


Bohužel i dnes je možné si pořídit levná, avšak nekvalitní automobilová světla. Pokud na taková narazíte, rozhodně se jim obloukem vyhněte. Obvykle se jedná o čínskou provenienci, která je vše, jen ne kvalitní. Je daleko prozíravější vsadit si v tomto případě na kvalitu, a to i přesto, že se vám to prodraží. Konec konců, nekupujete si mikrovlnou troubu, ale žárovky do auta.  Dobrou volbou jsou například žárovky Osram, které mají jednak dlouhou životnost a jednak disponují i poměrně dobrou svítivostí. Navíc nejsou příliš drahé, tudíž vaše peněženka nebude zas o tolik lehčí.


Žádné barvy


I když je to v některých státech možné, u nás je používání barevných žárovek u osobních a nákladních vozidel zakázáno. V případě, že tento zákaz porušíte, dopustíte se přestupku a může vám být udělena mastná pokuta. Pokud však máte pocit, že bez barevných světel v autě nedokážete vydržet, pořiďte si speciální žárovky s odstínem. Jedná se o alternativu k barevným světlům, kterou můžete nainstalovat i do osobního auta.
bílé bmw


Nepodceňujte to


Vybrat ty správné žárovky do světlometů vašeho vozu není zas až tak složitá záležitost. V případě, že si nebudete vědět rady, můžete použít internet nebo se zeptat přímo u prodejce. Rozhodně nechtějte za každou cenu ušetřit. Těch pár stovek navíc vám nestojí za to. Nekvalitní šunt totiž může vypovědět službu kdykoliv, tedy i v temné noci, kdy to zrovna budete potřebovat nejméně.