Staré ale osvědčené rady a tipy jsou stejně nejlepší, i když se moderní doba snaží o všechno možné, vše chceme mít dokonalé, ani nejmodernější prostředky a postupy se někdy nemohou měřit se zaručenými recepty našich předků. Ti moderní technologie neměli a tak si museli umět se vším poradit sami. A to také v domácnosti. Aby mohli mít své obydlí pěkné, čistě a upravené, snažili se přijít prostým selským rozumem, na vše co by jim mohlo pomoci. A něco funguje dodnes, ještě líp než to co nabízí dnešní doba. A my to víme a tak se to snažíme využít. Má to totiž hodně výhod, vždy totiž ušetříme, je to ekologické, chráníme tak životní prostředí a na vše nám stačí běžně dostupné věci.
dekorace kuchyně
 O zvelebování bydlení se snažíme všichni a snažili se o to i naše babičky. A přišli při tom na spoustu hodně chytrých triků a my je využíváme také dnes. Které nejlepší tipy, na všechno co se týče domácnosti, nám přenechali?
·         Školní křída v koupelně: takto bojovali dřív proti plísním doma. Do vlhké místnosti pověsili pár školních kříd, ty nasávají vlhkost a tak pomáhají proti tvoření plísní třena v koupelně, kde je vlhkost vždy největší. Je třeba je ale pravidelně měnit.
·         Citronem na vodní kámen: nečistoty v koupelně, na dřezech a umyvadlech řešili naše babičky jednoduše. Potírali je citronem. Je to zázrak a pomůže vyčistit půl bytu.
·         Soda v hlavní roli: jedlá soda je zázrak, pomůže vyčistit odpady a koupelnu s ní vyčistíte zachviličku.
·         Ocet vyčistí a vyleští: ocet můžeme použít na úplně všechno, vyčistí pračku, varnou konvici, umyje okna i vyleští zrcadla.
·         Leštěnka na nábytek podle našich babiček: pokud chcete mít krásně naleštěný nábytek, zapomeňte na drahé leštěnky a udělejte si vlastní, každá návštěva bude zírat, jak máte doma naleštěno. Stačí smíchat trošku soli s olivovým olejem a pár kapek nakapat na hadřík a můžete začít oživovat nábytek.
krabička s křídami
Pokud doma pomalu začnete také zkoušet rady našich babiček, určitě u toho zůstanete a brzy začnete hledat další a další tipy a rady. Oni totiž měli vždy radu na úplně všechno.