Umíte si představit, že byste chtěli někomu něco poslat, a přitom byste zcela ignorovali otázku zabalení takové zásilky? Předpokládám, že ne, že je to pro vás naprosto nepředstavitelné. Protože si dobře uvědomujete, že je třeba obsah takové zásilky ochránit, což pochopitelně sami při přepravě poštou nebo kurýrem neohlídáte a nikdo jiný to za vás také neudělá.

Zatímco se však některé ze zásilek dají zabalit prakticky do čehokoliv, protože na nich nelze při přepravě napáchat škody, jsou tu i předměty jiné, u nichž to rozhodně neplatí. Ty se zabalit musí, a to důkladně, protože by třeba i jen jediné malé pochybení mohlo spolu s neadekvátním zacházením způsobit škodu.

postava s krabicemi

A tak se používají třeba různé obaly z nejrůznějších plastů. Ty mají svoje nesporné přednosti, pro něž na ně odesílající sázejí. Jenže tyto obaly mají i svou odvrácenou stranu, a to tu, že nejsou právě šetrné k přírodě. Jde o něco neekologického, oč rozumní lidé určitě nestojí, pokud mají k dispozici i lepší, ekologičtější alternativu.

A taková k přírodě šetrná metoda balení zásilek naštěstí existuje. Existuje a známe ji už od nepaměti. Jedná se o obalový materiál vyrobený z kartonu.

Takový výplňový materiál Balteto je v tomto ohledu tím nejdokonalejším řešením. Protože kartonová krabice je kromě toho, že je pevná a že se na ni třeba i dobře píše adresa, dokonalá i tím, že se dá nejednou zužitkovat i poté, co poslouží jako obal na zásilku, a nakonec se dá ekologicky zpracovat, aniž by se znečistilo životní prostředí.

krabice s mašlí

A protože bývá v takové krabici po vložení zásilky obvykle ještě nežádoucí volný prostor, je tento záhodno vyplnit obdobným materiálem. Tedy kartonovou vlnou, vyrobenou pomocí speciálního stroje, jež je tvárná, dělitelná a klidně i opakovaně použitelná a nakonec ekologicky zlikvidovatelná.

A nejen kvůli tomu zmíněnému je vhodné na karton vsadit. Jeho výhodou je totiž i to, že je lehký a finančně výhodný. Což přispívá k jeho naprosté dokonalosti.