Ať už se chystáte začínat se šitím plátěných pytlíků na nákup nebo voňavých levandulových polštářků a v budoucnu máte v plánu své schopnosti dále vylepšovat, určitě se vám do začátku bude hodit následující vybavení. Nejlepší projekty, kterými začít jsou ty, kde se využívá výhradně rovný (maximálně klikatý) steh:

· Pytlíčky

· Ubrousky

· Závěsy

· Polštářky a potahy

· Ubrus

dva barevné knoflíky

Šicí stroj

Několika správnými pohyby vám tento pomocník ušetří hodiny práce a v budoucnu případně problémy s klouby v prstových článcích, které se při ručním šití nadměrně namáhají. Základní modely se pohybují v cenové relaci několika tisíc, ty pokročilejší vám sice zašijí knoflíky, díry na knoflíky a dokonce vyšívají, ale řádově stojí desetitisíce. Starší modely pak seženete do několika stovek v bazaru.

Jehly

Důležitý je i typ jehel, které se do stroje dávají. Ty se musí pravidelně vyměňovat, jelikož se otupují a špička se může u hrubějších látek zlomit. Jehly se značí dle tloušťky, kdy 100 odpovídá Evropskému standardu 1 mm. Na nejběžnější materiály jako je bavlna se používají jehly číslo 70.

Krejčovský metr a křída

Snad nejdůležitější pomůcka pro měření, značení a stříhání. Na látku se sice dají použít i jiné tužky/fixy, výhoda krejčovské křídy však spočívá v tom, že je snadno smytelná a nemusíte při malování příliš tlačit, tudíž si s látkou nepohnete.
zip na kabelce

Zipy

Na různé povlaky a kapsy se vám bude hodit zásoba zipů. Nejčastěji však budete dokupovat podle potřeby délky a barvy. Speciální kategorií pak jsou zipy v metráži. Také známé jako nekonečné zipy, bývají několik metrů dlouhé a používají se například u potahů na matrace nebo sedačky.

Knoflíky

Knoflíky jsou také rozsáhlá kategorie šicích potřeb. Máte zde klasické plastové, dřevěné, ozdobné, natloukací nebo také cvočky. S každým typem se zřejmě setkáte u různorodých projektů, jak se budete v šití zdokonalovat.