Jestliže Váš vůz stojí na ulici, tak byste si měli dávat pozor na zloděje a vůz zabezpečit. Je dobré mít také GPS sledování, které poskytne přesnou polohu.

Zabezpečení automobilu

Venkovní stání

Mnoho lidí nemá možnost mít vlastní garáž či jinak uschovat své auto, tak jej musí nechat stát na ulici, kde hrozí mnohem větší nebezpečí. Přeci jen přírodní podmínky se můžou vždy změnit, kdy takové krupobití napáchá velké škody. Jedinou možností, jak ochránit vůz na ulici je použití venkovní plachty na automobil, která má ochranu i proti kroupám. Na druhou stranu je zapotřebí si dávat pozor na poškrábání, protože při nasazování či sundávání plachty se může vlivem nečistot lak poškrábat.

krádež auta

Kromě přírodních vlivů musíme počítat i se zloději, kteří jsou mnohdy opravdu vynalézaví. Naštěstí jsou tu zabezpečovací prvky, které nestojí moc peněz, ale zloděje můžou okamžitě odradit. Klasikou je zamykání vozidla za pomocí páky, protože s vozem, u kterého se nedá otáčet volantem. Je dobré mít také zřízen ukrytý vypínač, bez kterého nepůjde nastartovat. Ten může odpojovat startér či palivové čerpadlo, což už je na Vás.

Sledování

Bohužel kriminalita nebude nikdy nulová, a proto se může stát, že Váš vůz se někdo pokusí odcizit. Je proto na místě mít vždy satelitní sledování vozidel, které Vám oznámí, že Váš vůz bez Vašeho vědomí mění polohu. Sice zloděje nemusíte už zastihnout, protože ujede, ale budete mít pořád přehled o tom, kde se vůz nachází, což výrazně zvyšuje šanci na jeho nalezení, a proto vždy sledovací systém pomůže.

auto na mapě

Kromě kriminálního důvodu se jedná o užitečný prvek, který pomůže každému majiteli o přehledu všech tras a zjištění potřebných událostí. To ocení především správci vozového parku, protože přímo na mapě či tabulce můžete podrobně zjistit kdy a kde se přesně vůz pohyboval. Také uvidíte ujetou vzdálenost a další užitečné informace, což Vám pomůže při sledování pravidelného servisu, který je pro správné fungování vozidel velmi důležitý a nesmí se podceňovat. S takovým systémem bude správa vozového parku hračka.