V posledních letech přibylo menstruačních pomůcek, které nabízejí větší možnosti výběru. Ženy tak díky novým a praktickým menstruačním pomůckám mají širší výběr, ze kterého si mohou vybrat takovou menstruační pomůcku, která jim bude vyhovovat, bude jim příjemná, bude pro ně praktická a ve které se budou cítit příjemně a komfortně.

Dříve měli ženy možnost jen výběru z vložek a tampónů. Pak přišli jejich šetrnější verze. Vložky a tampony, které byly šetrnější k pokožce. Oblibu mají také látkové vložky. Pak přišli i další pomůcky jako třeba menstruační kalíšek. A v posledních letech získává čím dál větší oblibu právě menstruační kalhotky.

menstruační pomůcky

Menstruační kalhotky jsou velmi praktické, pohodlné, opravdu savé, komfortní a vypadají i hezky. Vybrat si můžete z různých střihů, barev i v různé síle savosti. Nakoupíte si určitý počet kusů, které vám vystačí na vaši menstruaci. Následně je stačí jen přeprat, usušit a je možné je znovu využívat. Vydrží vám dva i více roků. Nemusíte se tak bát, že se vám vložka odlepí, že někde něco proteče, že bude vložka vidět pod šaty, apod. Kalhotky jsou velmi příjemné, pohodlné, a když si vyberete i svůj oblíbený střih a velikost, tak vám velmi dobře sednou a pak jen stačí měnit kalhotky podle potřeby.

žena na houpačce

Menstruační kalhotky cenu mají vyšší než vložky a tampony. Ale to je jen jejich počáteční investice, kdy si musíte nakoupit výbavu. Ale ta vám následně vydrží roky. Takže vás to finančně vyjde i lépe. Ale nejde jen o finance. Ale důležitý je i komfort, pohodlný. Když víte, že má přijít menstruace, tak si stačí obléknout kalhotky třeba na noc a nemusíte se bát, že by vás menstruace překvapila neočekávaně a nepřipravenou. A když se menstruace zpozdí, tak stačí kalhotky jen přeprat. Velkou výhodou menstruačních kalhotek je právě i to, že z nich není každý měsíc žádný zbytečný odpad.