Cestovali jste někdy vlakem a pozorovali z okénka okolní krajinu? Pak jste možná při svém rozjímání zahlédli na vlakových překladištích vyskládané na sebe plechové barevné kontejnery. Slouží jako přepravní boxy pro transport různého druhu zboží po železnici, po silnici nebo dokonce na moři, a to i na extrémně dlouhé vzdálenosti. Je to v podstatě ideální transportní nádoba, protože do ní nezatéká ani neprší, nesněží, neduje silný vítr a předměty uvnitř jsou chráněné i před přímým sluncem.

skladové kontejnery

Kontejnery si poradí i s hrubším mechanickým zacházením, nakládají se na sebe pomocí jeřábů, usazují se do speciálních západek, aby mohly být na sobě vystohované i do několika pater. Velmi markantní je to zejména při lodní dopravě, kde je na palubě uloženo několik desítek až stovek kontejnerů s různým zbožím.

Životnost takového plechového monstra se odhaduje na desítky let, ale přeprava nákladu či jeho skladování nejsou jediným účelem, k čemu se hodí. Někteří lidé přišli na to, že je to ideální dočasné úložiště věcí například při stěhování nebo v rámci rekonstrukce domu.

lodní přeprava kontejnerů

Jak funguje pronájem skladových kontejnerů

Skladový kontejner si můžete pronajmout i na několik měsíců a vyskládat do jeho útrob celou řadu předmětů z domácnosti. Hodí se vám to zejména v situacích, kdy je pro vás jakékoli externí úložiště, např. od stěhovací firmy, příliš daleko, což by vám mohlo vadit v situaci, kdy něco operativně potřebujete z uložených věcí.

Pronájmy kontejnerů z Prahy ocení zejména lidé, kteří mají na zahradě k dispozici dostatek volného prostoru a volnou příjezdovou komunikaci, kudy projede nákladní automobil s návěsem a s jeřábem. V případě zájmu je možné zajistit kontejnerů víc a umístit je jak vedle sebe, tak i na sebe.

A jedna rada na závěr – neukládejte do kontejnerů živá zvířata, není v nich žádný ventilátor ani světlík a zvířata by tu strádala stresem a nedostatkem vzdušného kyslíku.