Každý se chce v zimních měsících cítit co nejlépe. Pohodlí a teplo je to nejlepší, co může být. Nicméně i na topení můžete ušetřit, podíváme se na pár možností, jak toho lze dosáhnout.
kohout radiátoru 
Jak lze ušetřit?
Ušetřit můžete velice jednoduchým způsobem. Pokud máte topení na stupeň 4 nebo 5, tak je to velice neekonomické. Sice máte v bytě opravdu teplo, ale také nejvíce protopíte. Stupeň číslo 3 je takový zlatý střed, když máte v bytě stále teplo. Pokud chcete mít náklady na topení co nejmenší, snažte se topit na stupeň číslo 1 nebo 2. Neznamená, že musíte takto topit neustále, ale pokud nejste doma nebo jdete spát, tak je naprosto zbytečné topit na nejvyšší stupeň a klidně i během dne můžete teplotu snížit a tím ušetřit. Další
topení a termostat 
Další variantou je, že nebudete topit skoro vůbec. Je to také možné, ale připravte se na to, že budete doma chodit v bundě. Někteří lidé potřebují opravdu ušetřit a jinou variantu nemají. Zde si dávejte pozor na to, ať nejste zbytečně nemocní. Nicméně je to způsob.
 
Co vám ale opravdu může hodně ušetřit, tak to jsou plastová okna. Plastová okna totiž hodně izolují teplo a nepouští do bytu studený vzduch. V tom jsou nejhorší stará dřevěná okna, která hodně protahují a tím pádem i když budete topit, stále vám bude zima. Většinou topíte na nejvyšší stupeň, který je možný, ale přesto pocit tepla nemáte. Naopak u plastových oken můžete topit skoro na minimum a tím pádem ušetřit. Tedy z dlouhodobého hlediska je dobré si v bytě nechat vyměnit okna za plastová.
plochý radiátor 
Peníze v dnešní době potřebuje každý a ušetřit také. Je dobré využívat možností, které nabízí dnešní trh, jak si můžete zateplit byt. Pokud vám někde protahuje, lze také dokoupit různá těsnění, která zastaví nepříjemný průvan a pomohou vám také ušetřit na topení. Pokud máte dřevěná okna, které protahuji, tak je dobré mít kvalitní závěsy a mezi okna můžete dát také třeba ručníky nebo nějaký textil, který vám bude izolovat průvan. Využijte veškeré možnosti a ušetřete co můžete, finance lze využít jiným a lepším způsobem.