Motokros je jeden z druhů motocyklového sportu oblíbený převážně u mladých závodníků. Tento druh závodů se jezdí na vytvořených uzavřených terénních tratích. Pro takovou jízdu jsou vyvinuty speciální motocykly, které jsou konstruované pro jízdu v terénu.

pneu

Největšími výrobci těchto o speciálních motocyklů jsou například Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Husqvarna a další. Motocykl je velice často označován slovem cross. Jeho konstrukce je speciálně vyvinutá a je určena pro jízdu na nezpevněných cestách. Zajímavostí je to, že nemá osvětlení. Je však postavený na velmi vysoký výkon, ovšem pouze na krátkodobé zatížení.

Důležité jsou však také pneumatiky. Je potřeba zajistit, aby pneumatika na kole seděla, a aby nedocházelo k pohybu mezi pneumatikou a kolem v případě vynaložení jakékoliv síly. Vzhledem k tomu, v jakém terénu se motokrosové závody jezdí, je to vcelku pochopitelné. Ráfek 16 je vhodný pro motorky mladých závodníků, protože zajišťuje téměř stejnou kvalitu jako ty, které jsou určené pro ty nejlepší jezdce. Je vyrobený z hliníkového materiálu. Závodníci si však mohou vybírat také barvu – většinou se vyrábí ve stříbrné barvě nebo v barvě černé.

Důležitým požadavkem je to, aby byly hliníkové ráfky lehké, přesto se však musí vyznačovat dostatečnou pevností. Výběr konkrétního kousku závisí na typu motocyklu a roku jeho výroby. Na základě toho lze vybrat ten správný produkt pro určitou motorku.

ráfky

Pro bezpečnou jízdu je nezbytné, aby byla motorka vždy řádně prohlédnutá a zkontrolovaná. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nebezpečný sport, během kterého může velice snadno dojít k nehodě, je třeba na řádnou kontrolu dbát. Jakýkoliv problém by mohl znamenat obrovský malér, což je samozřejmě pochopitelné. Závodníci vám však jistě řeknou, že za ten adrenalin a tu rychlost to určitě stojí. Nedivme se, každý si najde zálibu v něčem jiném, tak proč ne právě v motokrosu.