Podobně jako kterýkoliv jiný průmysl, i ten videoherní se vyvíjí. A k tomu patří také to, že se tvůrci těchto her rozhodli využít i možností, které současný rychlý internet nabízí. Proto vyvinuli takzvané online hry, kdy se ve stejném „světě“ pohybuje mnoho hráčů z celého světa najednou.

 

Tento typ se stává stále populárnějším. Zvláště oblíbené jsou dva žánry, FPS, first-person shooter, tedy střílečka z pohledu první osoby, a MMORPG, multimedial online role-playing game, což v překladu zjednodušeně znamená multimediální online hra na hrdinu.

 

herní počítač

 

V obou případech je ke hraní využíván internet. U FPS vytvoříte se zvolenými hráči tým, který bojuje proti jiným týmům, a snaží se je vyřadit ze hry. Cílem je spolupracovat a domluvit si strategii, která vás dovede k úspěchu.

 

U MMORPG častěji bojujete sami za sebe, i když je možné spolupracovat s jinými hráči například na poražení obtížného protivníka, a odměny, které dostanete, si rozdělit. Zde často nebojujete proti ostatním lidem, nýbrž proti různým počítačovým protivníkům.

 

Samozřejmě se můžeme ptát, proč tyto typy her hrají tak rádi nejen děti, ale především také dospělí. A pravdou je, že je k tomu hned několik důvodů. Tím prvním je, že vás to doslova přenese do jiného světa. Na určitou dobu se pak stanete někým úplně jiným, než jste ve skutečném světě. To vám umožní odpoutat se od každodenních problémů a starostí, což je rozhodně pozitivum.

 

děti hrající počítačové hry

 

Také je tu fakt, že se můžete seznámit s lidmi, kteří mají stejné záliby jako vy. I když se nikdy nesetkáte ve skutečném světě, v tom herním můžete být přátelé, kteří spolupracují a dělají vše společně.

 

Také nelze pominout, že samotné herní mechaniky bývají konstruovány tak, aby byly pro hráče co nejzábavnější a aby je u hry udržely co nejdéle. Tady je však potřeba dávat pozor, aby se z toho nestala závislost.

 

Ačkoliv totiž tyto hry slouží k odpoutání a odreagování od skutečného světa, ten by stále měl mít prioritu. Koneckonců, hra nám (s několika specifickými výjimkami) na jídlo nevydělá.