Nezáleží ani na tom, jak často jezdíte autem, je ale velmi důležité, jaké budete mít povinné ručení, které pro vás může být přínosem. Jsou mnozí, kteří toto pojištění považují za zbytečně vyhozené peníze. Názory na toto povinné ručeníse různí, ale je povinné a je pro vás důležité.
Samozřejmě, že nikdo nikomu nepřeje, aby se mu při cestách stala nehoda. Ale pokud se tak stane, ať vaši vinou nebo cizím zaviněním, až tehdy zjistíte, jakou pojistku jste uzavřeli, Jestli dobrou, která vám dokáže všechny vaše útrapy okolo jakékoliv pojistné události zahojit, nebo to bude služba se slabou záplatou. Co je nejdůležitější – pokud vy zaviníte autonehodu a nebudete mít povinné ručení, budete hradit veškeré náklady vy.
padlý strom na auto
Peníze určitě řešíme všichni. Cena u tohoto pojištění je pro mnohé řidiče určitě hodně důležitá. V ceně pojištění hraje velkou roli především obsah motoru. Čím je vyšší, tím je i pojištění dražší. Ale vliv na výšku ceny mají i další faktory. Protože každá pojišťovna při povinném ručení vám nabízí i různou výšku limitu a užitečná připojištění (např.: různé asistenční služby, pojištění skel, střet se zvěří, hospitalizaci po nehodě, následující pracovní neschopnost, atd). Minimální výška pojistného limitu je 35 mil. Kč, ale i když se to zdá mnohým velká suma, v současné době to je poměrně malá částka, protože dnes nároky poškozených při újmě na zdraví, majetku, úmrtí a různých jiných nároků, jsou velmi vysoké.Odborníci doporučují až ztrojnásobit pojistný limit.
seznam škod

 
Co byste měli mít ještě na paměti:
Ø  při uzavřeném povinném ručení pojišťovna zaplatí škodu POUZE poškozeným.
Ø  při uzavřeném havarijním pojištění pojišťovna zaplatí škodu jek na VAŠEM automobilu nebo jiném motorovém vozidle, při autonehodě, živelné škodě, krádeže nebo i vandalismu.
auto v bublině
Připomínka: v případě, že měníte pojišťovnu z jakéhokoliv důvodu, přitom nebudete mít povinné ručení doplaceno podle stanovené pojistky, tento dluh na vás pojišťovna bude vymáhat i s penálem.