Mnoho lidí, kteří si na zahradu pořídili bazén, si k němu instalovali isprchu. Je to velice praktické hned z několika důvodů.

sprcha

 1. Jestliže se chodíte na zahradu v létě opalovat, určitě se mažete nějakým ochranným krémem nebo olejem.
  • A právě sprcha z vás smyje před koupelí přebytky, které by zbytečně znehodnocovaly vodu.
 2. Koupou se v zahradním bazénu děti? Zejména ty malé?
  • Pak je jistě jasné, že ty na žádné podložce asi neleží, ale pěkně dovádějí.
  • A přitom se jistě docela dost ušpiní.
  • Pokud máte někde poblíž pískoviště, pak určitě víte, o čem je řeč.

Pořízení solární sprchy na zahradu není vůbec nákladné. Zejména, pokud si uvědomíme, kolik finančních prostředků ušetříme tím, že nebudeme muset několikrát za sezónu měnit vodu v bazénu. Nebo alespoň každý týden odsávat nečistoty ze dna.

Žádný luxus – praktická věc

Sprchu na sluneční energii ale nevítají pouze majitelé zahradních koupališť. Musí být velice příjemné si po práci na zahrádce dopřát takovéhoto osvěžení.

 • A pak si v klidu sednout do stínu, uvařit si kávu a kochat se tím, jak jsme tu naši zahrádku zvelebili.

Možná, že jste k podobným vynálezům skeptičtí a myslíte si, že sluníčko nedokáže za krátkou dobu ohřát tolik vody, aby to stačilo na celé osprchování. To by byl OMYL.

 • Pokud bychom se soustředili na ten výrobek, který má kapacitu dvacet litrů, pak bude voda ohřátá už po čtyřech až šesti hodinách.
 • A jestliže dobře počítám, tak to na ten odpolední odpočinek vychází tak akorát.

sprcha na zahradu

Sprchu je ale zapotřebí instalovat do takového místa na zahradě, kam svítí sluníčko po celý den. Nebo alespoň co nejdelší dobu. Jen je potřeba trocha opatrnosti. Voda se totiž může ohřát až na šedesát i sedmdesát stupňů. Proto je nutná manipulace jako s klasickou sprchou https://www.zbozi.cz/hledani/%3Fq%3Dbaterie%2520se%2520sprchou%2520vanovav koupelně. Nejprve dát páku do polohy na vodu studenou a poté pomalu přidávat.