Zase začal největší svátek fanoušků fotbalu. Miliony jich po celém světě napjatě sledují mistrovství světa, které se tentokrát odehrává v Rusku. Má pro mnohé možná stejnou váhu jako olympiáda. Sleduje se nejen fotbal, ale média zaostřují i na přítelkyně a manželky hráčů a krásné fanynky. Letošní mistrovství přineslo už pěkných pár překvapení. Pro jedny úžasné vítězství, pro druhé obrovské zklamání a neuvěřitelná prohra. Domů se odebraly týmy, se kterými se na začátku počítalo do finále. Rozbouřené vlny diskusí po internetu a sociálních sítích ještě nějakou dobu neutichnou. Některým hvězdám budou fanoušci spílat, jiná neznámá jména vynášet do nebes.
míč na značce.jpg

Je to hra, ale je to také velký byznys. Hráči na sebe mohou upozornit a po skončení mistrovství se očekávají přestupy a přeplácení jednoho klubu druhým. Neznámá jména si mohou nastartovat slibnou kariéru, ta známá potvrdit svoji formu nebo utržit ostudu.

Pánové před televizními obrazovkami mají o program příštích dní postaráno, manželky nejspíš skřípou zuby a nechápou, jak může někdo hodiny koukat na fotbal a pak o něm ještě další hodiny diskutovat. Také to nechápu. Ale lepší mít nějaký koníček než žádný.

Křivonozí fotbalisté mi přišli vždycky nepřitažliví. Takové ufňukané panenky, které se neustále válí po trávníku a fingují nějaká zranění. To hokej, to je jiný sport. Ten dělá z kluků tvrďáky . I na mistrovství v Rusku je možné sledovat, jak pánové hrají divadlo, když je někdo jen lehce nakopne. Vypadají na umření a za chvíli zase vesele křepčí po trávníku.
diváci na zápase.jpg

Co se tomuto sportu ale nedá upřít, je to, že je populární opravdu po celém světě, a že se dá hrát skoro všude. Kousek rovné plochy, balón, pár kluků a hurá do toho. A můžou ho hrát i holky. Ta kulatá věc, která před vámi utíká, je prostě lákavá.