Kdo si myslí, že teď investuje deset tisíc a za rok bude vydělávat každý měsíc tisíců pět, tak je buďto naivní nebo bláhový človíček. Pořádná investice může zabrat klidně několik let, desítek let, než se začne konečně vyplácet. To je něco, co lidé neradi slyší. Nechtějí čekat tak dlouho, chtějí mít všechno hned a teď a vůbec se nechtějí někde dívat. Proč by měli čekat? Ale na to vám odpovíme právě teď!
prasátko na dolary.jpg
1)      Začátek
Dejme tomu, že jste mladí, máte ale napjatý rozpočet a jenom jednu práci – to znamená, že vydat tisícovku navíc na investice je pro vás naprostý luxus, kterého nyní dosáhnete. Nevadí. Investujeme tedy tisíc korun. Ideálně si vyhledat takovou komoditu, která se vyplatí – může to být investiční fond, akcie, P2P. Je to jedno. Investujeme tedy 1000kč – vybíráme si pečlivě, do čeho peníze vrazíme. Ideální na začátek jsou pouze malé investice s nejvyšším možným stupněm bezpečí, tak, aby se vaše drahé peníze úročily, ale ne moc. Stále ještě nemáte takový kapitál, že byste si skutečně mohli říct i o cennější akcie.
 
2)      PO tisícovkových letech (ano, může to zabrat klidně několik let) nyní přistoupíme na to, že, dejme tomu, váš „pasivní příjem“ měsíční je nějakých pár stovek. Přidáte těchto pár stovek (reinvestujete) a přidáte k tomu ještě zvýšenou investici od vás (dejme tomu 2 tisíce). Nyní budete investovat dvojnásob a ještě více. To je ideální protože nyní je třeba nejvíce dávat pozor a můžete si už dovolit i riskantnější podniky – hlavně si vždycky předem zjistěte, co je, co a kde je kdo.
magnet na peníze.jpg
3)      Konec
Nacházíte se někde za deset let, kdy už máte velmi dobrý pasivní příjem, který možná i dosáhne minimálního životního minima. Říkáte si, co to má jako být? Ale když si vezmete, že jsou to peníze, které každý měsíc získáte „zadarmo“, tak je to obrovský úspěch. Pokud ale reinvestujete, budete používat veškerých zkušeností, kterých jste se naučili, můžete klidně pokračovat víc a rychleji.