Dětský pokoj je místem, které vaše děti milují, ale vy jej nejspíš nesnášíte. Pro ně je totiž jejich královstvím, ve kterém mohou realizovat své nápady, snít a dělat to, co je baví. Vy se zde ale možná cítíte jako na jiné planetě. Všudypřítomný nepořádek, nepřehlednost a podivná změť předmětů, jejichž význam vám až dosud zůstává utajen právě v této části domu nachází své místo. Pokud s tím ale nesouhlasíte a máte pocit, že nepořádku už stačí, možná bude lepší s tím zatočit. Děti jsou naštěstí tvorové učenliví, a tak se vám možná podaří je pořádku ještě naučit. Nejprve musíte zvolit ten správný systém.

Pokoj v podkroví

Děti milují jednoduchost a vlastně je to také při řešení tohoto zapeklitého problémů sázka na jistotu. Jinak si totiž rozhodně neporadíte a složité organizační systémy budou v tomto případě naprosto k ničemu. Pokuste se tedy vymyslet takový systém, který pro vaši ratolest bude jednoduše pochopitelný a zvládne jej sama udržet. Vynikajícím krokem je nejprve všechny hračky, výtvarné pomůcky a také věci, jejichž významu možná vy sice nerozumíte, ale pro vaše děti mají velkou citovou hodnotu, pořádně protřídit. Samozřejmě ale je nutné takto učinit v přítomnosti dětí.

Barevný dětský pokoj

Složitým oříškem pro vás může být vymyslet, na jaké místo, a hlavně kam vytřízené předměty uložit. Roztřiďte je třeba do plastových přepravek schoellerallibert.com či boxů, které jsou vynikajícími úložnými nádobami. Podle barev děti toto třízení pochopí a třeba se jim zde hračky budou ukládat lépe než do šuplíků skříně. Ve skříni s oblečením je pro děti mnohdy velmi těžko se zorientovat. Nenošené sezonní oblečení uložte do vrchních částí, použijte velké množství věšáků a vsaďte na přehlednost. Možná právě tento krok dětem napomůže k tomu, aby se do školky dokázaly obléknout a připravit samostatně. Naučit děti uklízet a pořádek udržovat je běh na dlouhou trať. Proto pokud to nepůjde hned, nebojte a nevzdávejte se. Nejste v tom sami a jednou se to ty děti prostě naučit musí.