Inteligentní zábava může mít celou řadu podob. Jednou z nich je i úniková hra, která je stále populárnější jak ve světě, tak i u nás. Zapojte se také.

Inteligentní zábava

Lidé se mohou bavit mnoha způsoby. Někdo dává přednost sportování, jiný si třeba zase raději čte. Ovšem naprostá většina jedinců mladších třiceti let tráví většinu svého volného času doma před počítačem, případně televizní obrazovkou a hraje počítačové hry. Jedná se o velké lákadlo nejen pro děti, ale právě i pro dospělé. Vzhledem k velkému výběru rozličných titulů si každý najde to, co je mu zrovna nejvíce po chuti. Na hraní počítačových her není za všech okolností vyloženě nic špatného, pokud se to děje jednou za čas. Ovšem v případě, že trávíte hraním her takřka všechny volné minuty, měli byste se zamyslet a alespoň jednou za čas vyzkoušet něco jiného.

Hlavolam

Možností je skutečně stále docela dost, i když se to tak při neustálém sezení před monitorem nemusí jevit. Existuje celá řada zábavných aktivit, které by vás mohly ohromit stejně, možná i více než tituly na počítačích. Máte-li rádi intelektuální zábavu, dost možná by vás mohla zaujmout escape game Enigmaescape, která více než na postřehy sází na vnímavost hráčů a inteligenci hráčů.

Záhady

Základem této hry je odhalit záhadu v pokoji a tím z něj uniknout. Toto tajemství může mít celou řadu forem a pokaždé je jiné. V každé hře budete tedy zažívat trochu jiné dobrodružství, což je samozřejmě plus. Čekejte, že se docela zapotíte. Ovšem ne kvůli nutnost fyzické námahy. Svaly zde nebudete potřebovat v podstatě vůbec, ale vaše mysl tady bude makat na sto deset procent. Jedině tak se vám podaří vše rozluštit a vyhrát. Aby to nebylo tak jednoduché, dostanete časový limit jedné hodiny. Pokud se vám do té doby nepodaří vše rozluštit, prohráváte.

Puzzle

Dobří parťáci

Je nanejvýš vhodné zmínit, že se nejedná o hru pro jednoho hráče, ale pro více lidí. Jako jedinec byste sice mohl uspět rovněž, ale je daleko zábavnější pozvat si více lidí, díky čemuž si hru užijete o to více. Jedince do své party ale vybírejte uvážlivě. Myslete při výběru hlavně na to, že se musí jednat o přemýšlivé lidi.