Stěhování je životní krok, který někdo vítá jako příležitost konečně pořádně uklidit a změnit prostředí, jiný jej považuje za katastrofu, a nejraději by se celému procesu vyhnul. Stěhovací firmy řeší prakticky každý den takové případy a snaží se lidem vyjít vstříc tak, aby vše proběhlo v poklidu, a bez stresu. Je fakt, že stěhováci patří k profesím uznávaným, podobně jako hasiči. Bez jejich pomoci se mnoho lidí vůbec neobejde.

Co stěhovací firma uvítá

Kam co patří – ať už volíte přestěhování „na klíč“, anebo akci za vaší přítomnosti, stěhovací firma musí vědět, kam co odnést. Samozřejmě, že je možné stát ve dveřích a na každý dotaz odpovídat, kam která krabice přijde, to je však neefektivní, a sami se v tom zmatku můžete „ztratit“. Pamatujte na toto předem a označujte všechny zabalené věci, části nábytku, bytové doplňky i spotřebiče tak, aby jejich umístění bylo jednoznačné.

jízda po silnici

Třídění věcí a odpad – každé levné stěhování Praha Odnesto je výbornou příležitostí dát stranou to, čeho se chceme zbavit. Při balení věcí tyto předměty odkládejte stranou, nejlépe do jiné místnosti, a rozhodněte se, zda je někomu darovat, nebo je naopak odvézt na sběrný dvůr. Stěhovací firmy s takovým rozhodnutím počítají a odvoz na sběrný dvůr se tak může stát součástí komplexní služby. Na výsledné ceně se to projeví jen minimálně vzhledem k tomu, že sběrné dvory mohou být „při cestě“, a neznamená to mnoho kilometrů navíc.

kartonové krabice

Místo pro zaparkování a příjezd vozidla – na venkově, nebo na samotě se parkování neřeší, tam prakticky neexistují parkovací zóny, placená parkoviště, a policejní dohled, který za každý podobný přestupek nasazuje „botičku“, nebo vozidlo odtahuje. Ve městě si však musíte dát pozor a včas si zajistit parkovací místo. Například v Praze je tento krok nezbytnou nutností, a vyplácí se oslovit úředníky magistrátu, kteří vám příslušné povolení zajistí. Ne každý řidič však rezervované místo akceptuje, proto se mohou osvědčit i fyzické zábrany – dopravní kužely, výstražná páska atd.