Pamatujete se na televizní pořad „Nikdo není dokonalý“? Jiří Krampol se nám v něm snažil naznačit, že nikdo z nás není žádný vševěd, a že člověk je tvor chybující a omylný. Důležité je ovšem z chyb se poučit a pokud možno je neopakovat, případně o nich dát na vědomí. My bychom vám formou krátkého varování rádi připomněli některé záležitosti, na něž se často zapomíná v souvislosti se stěhováním Liberec:

Parkovací místo – když přijedou stěhováci před váš dům v městské zástavbě, kde je placené parkování, a všechna místa jsou beznadějně obsazena, máte problém. Nespoléhejte se na náhodu a obraťte se na městský úřad, resp. na odbor dopravy a také počítejte s tím, že vaši žádost o zřízení dočasného parkovacího místa nebudou projednávat okamžitě po vašem příchodu. Mají na to celých 30 kalendářních dnů.

muž s krabicemi

Projde vaše skříň dveřními futry? Většina moderního nábytku se dá rozebrat, takže tento palčivý problém odpadá, ale někdy to tak snadné není. Týká se to hlavně velkých hudebních nástrojů, starožitného nábytku, starších domácích spotřebičů, ale i velkých koberců. Nejde totiž jen o jednotlivá úzká futra, ale také o bytové či domovní prostorové dispozice, různé výklenky, točité schody a domovní schodiště, problematické vchodové dveře atd. Na toto nezapomínejte a raději v předstihu vše prověřte. Nejste-li si jisti svými výsledky, raději včas stěhovací firmu kontaktujte, aby vás navštívil odborník s patřičnými zkušenostmi.

kufr na střeše

S plynovými spotřebiči není legrace – existují situace, kdy se kromě kuchyňské linky či vestavěné skříně stěhuje i plynová karma nebo plynový sporák. Jestliže se jedná o typ připojený k propan-butanové bombě, pak stačí uzavřít tlakový ventil a láhev od sporáku odpojit a obojí snadno přemístit, ovšem u zařízení připojených k potrubí zemního plynu je nutná přítomnost odborníka (plynaře) s patřičným oprávněním a většina stěhovacích firem tyto služby nezajišťuje.