Učit se novým věcem není záležitostí, která patří pouze mládí, a umění spousty dovedností nepatří pouze ke stáří. Učit se novým věcem může zkrátka kdokoliv, kdykoliv, a často i kdekoliv. Existují dovednosti, které vás ve škole nenaučí, jelikož nejsou považovány za nezbytné, ale umět je, vám život minimálně obohatí. A k jejich naučení postačí mnohdy pár návštěv specializovaných kurzů, odhodlání, a snaha. Co se tedy můžete začít učit i vy?

hrnčířství

Kytara

Hraní na kytaru je velmi oblíbenou dovedností, a se správným vedením, jej můžete ovládat i vy. Nezáleží na tom, zda je vám patnáct, či šedesát, můžete se tomuto umění naučit také. A k čemu je dobré umět hrát na kytaru? Struny kytary zlepší náladu nejen u táboráku, ale i na kdejakém večírku. Můžete tak zapůsobit na protějšek, nebo si jen zvednout náladu v nehezkém, deštivém dni. Hudba totiž léčí, a s pomocí tohoto strunného nástroje máte recept na lék proti nudě. Naučit se hře na kytaru můžete i z pohodlí domova, a to pomocí online kurzů. Zkuste navštívit například Peťanovy kurzy kytary, kde se za pomoci sympatického mladého muže naučíte vybrnkat i svoji oblíbenou píseň.

Hrnčířství

Kouzlení s hlínou nebude passé nikdy. Nejde tu jen o umění vytvořit krásné keramické dárečky pro své blízké, ale o způsob, jak se naučit zvládat své emoce. Hrnčířství je totiž formou relaxace, kdy pošlete veškeré negativní emoce do hlíny, a vytvoříte něco nového, pozitivního.

dívka s kytarou

Kreslení

Že na kreslení nemáte talent? Ale ne. Kreslení přeci není jen o vytvoření perfektního uměleckého díla. Nemusíte umět dokonale napodobit předlohu, od toho tu přece máme fotoaparát. Kreslení je o sebevyjádření. Pomocí šikovných kurzů své dovednosti vylepšíte, a najednou kreslíte o několik stupňů lépe. Naučíte se, jak i bez počátečního talentu nakreslit přesvědčivě zvířata, květiny, nebo dokonce lidi. A když už nic, určitě se pobavíte?

A co dál?

Že to neodpovídá vašim zájmům? Dnes se pomocí kurzů můžete naučit téměř čemukoliv. Stačí jen hledat, chtít, a najít si čas. Tak jen směle do toho. Můžete být, čímkoliv chcete.