V současné době se takový vztah zdá být naprosto ideální. Starší muž, klidně o 20 nebo 25 let, je stále ještě při síle, může mít udržovanější postavu než leckterý třicátník. Především je zkušenější ve vztazích, patrně se s ním dá lépe domluvit o běžných věcech a velmi pravděpodobně si ponožky po sobě už umí uklízet. Je v partnerství poučenější, možná si prošel rozvodem. Váží si domova a zázemí, na vás se mu líbí vaše jiskra, mládí, nezkušenost.

 brunetka s věncem

Zbystřete! Bude vám stále vyhovovat, že bude mít hlavní slovo? Má zkušenosti, které vy budete těžko překonávat, může se stát, že bude častěji „po jeho”. Bude vám to vyhovovat i za 10 let?

 

Je potřeba si přiznat, že po boku staršího muže přeskočíte peripetie pachtění se po bydlení, zázemí a jistotách. Také si můžete odpustit nesmyslné hádky o tom, kdo vynese koš. Tohle vše má váš parťák už za sebou. Patrně si sebou nese i nejedno zklamání ve vztahu, které se mohlo zocelit a udělat ho natolik charismatickým, protože už on už ví, jak to chodí. A co vy, nebude tahle škola dospělosti pro změnu chybět vám?

 starší muž

Pokud vše půjde dobře, váš partner se v přiměřeném zdraví dožije 75 let, vám bude nějakých 50 a budete docela ještě při síle, možná zářit energií. Odložené lekce k dospělosti vás najednou dostihnou v jiné podobě. Přijde čas, kdy zjistíte, že ztrácíte partnera, protože vedle vás sedí stařeček, který – možná podobně jako váš otec – potřebuje pomoc a péči spojenou s posledními roky života. Ustojíte to?

 

V jistém smyslu se můžete stát vdovou ještě za života svého daleko staršího partnera. Najednou budete na starosti s ním sama, přitom na druhé straně vaše děti ještě nemusí být úplně samostatné a třeba vás také budou také potřebovat. Co uděláte? Zdá se, že zkoušce „charakteru” neujdete, ale stále máte možnost volby, jak se k ní postavit. Je také možné, že pro vaše budoucí vnoučata bude dědeček spíš pradědečkem. Na druhou stranu přes všechna uvedená proti může být život s takovým mužem nesmírně naplňující a „stát za to”.