Zaručené tipy, které by měl znát každý student. Ať už se jedná o možnost nejrůznějších stipendií nebo klidně i odměn, je to vlastně fuk, hlavně, že budou nějaké ty peníze navíc. Často to jsou i zdroje, které se ani nezdají, ale mohou velmi pomoci, hlavně, pokud se toho nebojíte a umíte se opřít a prosadit si svou – hlavně, a to je zlaté pravidlo kdekoliv jinde = nebojte se za to žádat finanční odměnu.
abstraktní malba

  1. Stipendia

Každá univerzita poskytuje celou řadu stipendií, které mohou ulevit studentskému rozpočtu jedna báseň. Tím nejdosažitelnějším je ubytovací stipendium. Člověk nemusí doslova a do písmene nic dělat, jenom studovat a peníze se budou valit samy. Může to být klidně několik tisíc, klidně i deset tisíc za rok. Není to moc, ale pořád lepší, než kdybyste byli o těch deset tisíc chudší. Pak tu máme prospěchové stipendium, pokud studujete školu, která není zase tak náročná, je dobré zkusit zamířit i k prospěchovému stipendiu, často je to spíše zklamání za všechnu tu dřinu, co jste do toho vložili, i tak je to ale velmi příjemný „přídavek“ na účet. Stipendium za oborovou a vědeckou činnost, naprostý zachránce všech, kteří se ocitli ve studentské finanční tísni. Dělejte to, co vás baví a v oboru, a ještě vydělávejte peníze. Stačí se zúčastnit nějakých soutěží nebo her a máte to hotovo. Pokud bydlíte ve stejném městě jako univerzita, stačí si přesunout trvalé bydliště třeba k babičce mimo kraj – a máte to.
filmová klapka 

  1. Univerzitní reklama

Rádi něco děláte pro lidi, nebojíte se lidského kontaktu, a ještě si chcete vydělat? Tak proč nebýt chodící reklamou pro univerzitu? Je řada akcí, besed, konferencí apod., kde se můžete ukázat, minimálně pomoci, a fakulta či univerzita to ráda ocení. Ať už to je pár tisíc za výpomoc nebo i několik desítek tisíc za váš vlastní projekt, všechno je možné a co dělá dobré jméno univerzitě, to je náležitě odměněno.