Solární panely se hodně vyvinuli, a proto už se vyplatí spoustě domácnostem. Když je opravdu hezky, tak není problém energii uchovávat do zásoby.

Energie ze solárních panelů

Vyplatí se nám?

Žijeme v době, kdy si bez elektřiny vůbec neumíme představit běžný den bereme ji jako samozřejmost. To všechno něco stojí, kdy si sami můžete projít účty za elektřinu a zjistíte, že to nejsou rozhodně korunové položky. Abychom za tuto energii ušetřili, tak je tu možnost, pokud bydlíte v domě si koupit na střechu solární panely, jenž mění solární energii na elektrickou.

solární panely

Samozřejmě to všechno něco stojí a počáteční investice je dost vysoká, a proto je základem si nechat od nezávislého odborníka spočítat, za jak dlouho se nám investice vrátí. Naštěstí kvalita a výkon panelů se stále rozvíjí, přičemž klesla i cena, což je ideální kombinace, která spěje k tomu, že stále více domácností si tuto technologii může dovolit a skutečně se dočkají dobré návratnosti, které může být třeba v řádu 10 let. Vše to záleží na intenzitě slunečního záření, sklonu a poloze panelů, jejich počtu a také kolik vlastně elektřiny průměrně spotřebujeme.

Uchování energie

Celý systém by měl být dobře promyšlený a zvolený vhodný výkon, aby Vám elektřina ze solární energie postačovala a skutečně jsme se dočkali návratnosti. Základem je tuto práci mít zpracovanou od profesionála, který tomuto oboru skutečně rozumí a má už nějaké ty zkušenosti. Možná si říkáte, jak je to vlastně s tím, když někdy nám praží slunce celý den a jindy je zase neustále zamračeno. Některé poskytovatelé umožňují virtuální baterii, a proto přebytek jde do elektrárny, kde za ni dostaneme jistou částku, nebo ji zase až bude potřeba využijeme.

nabití baterie

Pokud byste radši uchovávali přebytečnou energii u sebe doma a potom ji kdykoliv využili, tak to není vůbec žádný problém, protože skladování energie elektrocentraly.czse dá vyřešit pomocí speciální baterie. Sice něco stojí, ale je mnohem lepší přebytek uchovat než ho vůbec nevyužít. Takže ani špatné počasí už Vás nezaskočí a budete mít k dispozici energii ze solárních panelů.