Jsme národ hravý. Jak se někde mihne možnost vyhrát auto, nebo nějaký větší obnos, už zjišťujeme podrobnosti a přihlásíme se. Co kdyby to tentokrát vyšlo.

Kupujeme určité výrobky, abychom vystřihovali kódy, nalepovali a pak posílali, protože doufáme, že budeme těmi šťastlivci, kteří vyhrají hlavní cenu a ne jen tu útěchy, která zpravidla obsahuje magnet nebo síťovku.

A protože se všichni smáli EET, většina z nás si nebrala od pokladny účet, protože je to zbytečný papír, který doma stejně vyhodíme, vznikla soutěž, která byla nazvána Účtenkovka.
rodiče s dětmi na nákupu

Každý, kdo si účtenku přinese domů, může se zaregistrovat na stránkách a vkládat tam datum, čas, nějaký kód a sumu, kterou utratil.

Jenže každý není zase tolik hravý a záleží alespoň trochu na vlastním soukromí.

A to znamená, že této hry se zřejmě nezúčastní. Proč? Pokud se chcete zaregistrovat, musíte vložit buď své rodné číslo, nebo číslo občanského průkazu.
platba v hotovosti

Ani jedno mi nepřipadá vhodné. Už ve škole, a tam jsem chodila před dost lety a pamatuji si to, nám říkali, že číslo občanky kromě policie, úřadu a pošty, nemáme nikde sdělovat. Stejně tak je to s rodným číslem. Když někam vložíte datum narození, dá se odvodit rodné číslo před lomítkem, ale už ne to za ním. A to je dost důležité. Protože díky získání celého rodného čísla, můžou být vaše údaje zneužité na nějaké zadlužení a vy se pak budete divit, až vám domů vkročí exekutor.

Pokud jste ale podlehli volání snadného získání auta, nebo peněz, je jasné, že musíte sdělit i svůj kontakt.

Dozvíte se, že jste vyhráli dvě stovky a vy s nadšením pošlete číslo svého účtu, aby vám tam byly poslány.

Sice jsem ještě nikde nečetla, že by byly údaje z této hry zneužité, ale co není, může být. Uvědomte si, že jste dali k dispozici buď číslo občanky, nebo rodné číslo a číslo svého účtu.

Jestli jste až dosud byli opatrní v objednávání přes internet, neposíláte peníze za objednávku z neznámého e-shopu předem, tak vás chválím, ale na druhou stranu v této soutěži jste se dost „odkopali“.

Je pravda, že zájem o hru značně poklesl. Mám pocit, že zbyli už jen skalní vyznavači soutěží a ti budou hrát tak dlouho, dokud Účtenkovka nebude zrušená.

Samozřejmě, že jsem zaregistrovala výherce auta. Fotka, kde se šťastně usmívá a komentáře pod ní, kde jsme se zase projevili jako závistivý národ. Nadávky, že auto je z našich daní, že hra není poctivá apod. Jsem přesvědčená, že tyto komentáře nepsali ti, co se nezúčastnili, ale ti, co byli naštvaní, že i přes značný počet vložených účtenek nevyhráli nic.

Já osobně pro tuto hru nejsem. Ale záleží na vás, jak moc vás láká snadná výhra, do které vložíte „jen“ pár svých osobních údajů, vytvoříte přehled o tom, co a kde nakupujete a čekáte, že se právě na vás usměje štěstí.